top of page
флаг.jpg

5 порад для успішного складання аудіювання на ЗНО-2020

 

Аудіювання – найновіша частина ЗНО-2020: уперше воно було введене у 2018 році та викликало чимало труднощів у тих, хто складав тест.

Дають  поради для успішного його подолання  викладачі Першого Кембриджського освітнього центру, Мар’яна Кучеренко та Олена Українська.

 

Вони розповіли головні правила, яких потрібно притримуватися, щоб отримати максимально велику кількість балів із цієї частини іспиту.

Передусім, слід знати, чого очікувати. Аудіювання складається з трьох завдань із питаннями, які варіюються від рівня Elementary до Upper-Intermediate.

  • У першому завданні 6 питань, до яких потрібно прослухати аудіофрагменти та обрати відповідну картинку або вираз.

  • У другому завданні 5 питань, де потрібно відповісти, чи правда, чи ні певні твердження. Ускладнюється завдання тим, що твердження не завжди йдуть у тому ж порядку, що й у записі.

  • У третьому завданні також 5 питань, у кожному з яких потрібно обрати один із правильних варіантів відповіді.

На виконання всіх завдань секції відведено 30 хвилин.

Щоб успішно впоратися з такими завданнями, пропонуємо таку тактику роботи:

1. Уважно читаємо завдання, визначаємо, що потрібно зробити та виділяємо в них ключові слова.

2. Обов’язково читайте питання перед програванням запису, і якщо встигаєте – читайте й варіанти відповіді. У третьому завданні дуже важливо спочатку прочитати всі питання, а лише потім – варіанти відповідей, оскільки все можна й не встигнути, а знати питання, щоб орієнтуватися, на яке зараз відповідає спікер, потрібно.

3. Аудіо програватиметься двічі. Під час першого потрібно визначитися з відповіддю, а під час другого – перевіряти себе

4. Тактик вибору правильної відповіді дві: а) від зворотного, коли спочатку викреслюються всі відповіді, які точно не підходять, або ті, що не згадувалися, а потім обирається серед тих, що залишилися; б) за ключовими словами –шукаємо змістові відповідності (але не повторення фраз слово-в-слово).

5. Обов’язково перевіряйте свою відповідь – це збереже від прикрих помилок.

bottom of page